Anadolu Liseleri

 

 

 

DEĞERLİ VELİLERİMİZ VE ÖĞRENCİLERİMİZ,

ve bizi tanımak isteyenler

ANADOLU LİSESİ HAKKINDA GENEL BİLGİ ALMAK ve

NELER YAPIYORUZ FAALİYET RAPORLARI DA İÇEREN İNSTAGRAM YAYINIMIZI BU LİNKTEN İZLEYEBİLİRSİNİZ. 

 

AKADEMİK ORTAOKUL SINIF DÜZEYLERİ

ÖZEL TUZLA KALE ANADOLU LİSESİ’ nde öğrencilerimiz, Fen Bilimlerini, Matematiksel düşünmeyi, Yabancı Dil Kullanımını, sosyal değerleri ve çevresine duyarlı olmayı en iyi şekilde öğrenirken, Okulumuzda uygulanan yoğunlaştırılmış akademik programımız ile birlikte öğrencilerimizi, akademik anlamda geliştirmeyi ve yetiştirmeyi hedefliyoruz. Uygulamış olduğumuz bu programımızın amacı ‘öğrenen bireyler’ yetiştirmektir.

 

Özel Tuzla Kale Anadolu Lisesinde uygulanan Akademik Programlarımız;

 

9 ve 10. Sınıflarımızda;

 

Yoğunlaştırılmış akademik ders programlarımız ve yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimlerimiz ile birlikte verilmektedir. Öğrencilerimiz okulumuzda akademik bir temel oluştururken aynı zamanda iki farklı yabancı dil ile kendilerini geliştirmektedir.

Hafta içi derslerimiz bittikten sonra, öğrencilerimizin konuları daha iyi pekiştirmelerini sağlamak amacıyla bireysel ve grup etütleri uygulanmaktadır.

 

İngilizce ve Almanca olan yabancı dil derslerimiz Türk ve yabancı öğretmenler tarafından Cambridge ve Lingua Yayınları kullanılarak işlenmektedir.

 

  1. ve 10. Sınıflarımıza belirli periyotlar halinde deneme sınavları uygulanmaktadır. Uygulanan deneme sınavlarının sonuçları bireysel olarak değerlendirilerek, öğrencilerimizin kazanımları en iyi şekilde pekiştirmelerini sağlamak için gerekli dönüt ve düzeltmeler bireysel ve grup etütleri şeklinde alanında uzman öğretmenlerimizce yapılmaktadır. Ve 10. Sınıfta yakından gözlemlenen öğrencilerimiz, akademik başarıları, hedefleri, kişisel yeterlilikleri, gelecek planları, mesleki ilgi ve tercihleri göz önüne alınarak 10.sınıfın sonunda alanında uzman eğitim kadromuz, velilerimiz ve öğrencimizle birlikte koordine olarak doğru bir alan seçimi yapılmaktadır.

 

 

  1. Sınıflarımızda;

 

Yoğunlaştırılmış akademik ders programlarımız, üniversite hazırlık eğitimlerimizle birlikte verilmektedir. Öğrencilerimiz seçmiş oldukları alanda okulumuzda yoğun bir ders programı alırken aynı zamanda temel üniversite hazırlık derslerini de görmekte ve böylece üniversite hazırlık sürecine 11. Sınıfta başlamaktadır.

 

  1. sınıflarımıza hafta içi ve hafta sonu Özel Temellendirme ders programı uygulanmaktadır. Bu özel program sayesinde öğrencilerimiz 9. Ve 10. Sınıftaki eksiklerini tamamlayıp 11 ve 12. Sınıf konularını daha sağlam temellere oturtarak üniversite yolunda büyük bir adım atmış olurlar.

 

  1. sınıflarımıza belirli periyotlar halinde deneme sınavı uygulanır. Öğrencilerimize kazanım değerlendirme deneme sınavlarının yanı sıra belli aralıklarla tyt deneme sınavlarını da yapılarak üniversite hazırlık sürecine katkı sağlanır ve öğrencilerimiz sınav sonuçları bireysel değerlendirilerek yönlendirilirler.

 

  1. Sınıflarımızda;

 

  1. Sınıf öğrencilerimizin haftalık programları, TYT-AYT’ye uygun ve yoğun bir şekilde düzenlenmiştir.

 

  1. Sınıf öğrencilerimize, düzenli olarak TYT ve AYT deneme sınavları uygulanmakta ve bu sınav sonuçları rehberlik servisi ve sınıf danışman öğretmenlerimiz tarafından değerlendirilip öğrenci ve velilerimize geri bildirimleri yapılmaktadır.

 

Hafta içi ve hafta sonu 12. Sınıf öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ile birlikte birebir veya gurup halinde Soru Çözme Programına katılırlar.

 

Gün içerisinde öğrencilerimiz, özel olarak hazırlanmış soru çözüm sınıflarında boş zamanlarını soru çözerek veya tekrar yaparak değerlendirmektedir.

 

Sınava son bir ay kala 12. Sınıf öğrencileri ve öğretmenleri, Kamp programına katılırlar. Gerçekleştirilen bu program öğrenciler açısından oldukça yoğun, disiplinli ve faydalı geçmektedir. Öğrencilerimiz sınav hazırlıklarını, eksiklerini öğretmenleriyle birlikte tamamlarken yoğun bir deneme takvimi ile kendilerini ölçmektedir.

 

  1. sınıflarımız için özel olarak hazırlanmış bu programlar, öğrencilerimizin en iyi üniversiteye ve en iyi bölümlere yerleşmelerini, hedeflerine ulaşmalarını ve özgüvenli bireyler olmalarını amaçlamıştır.

 

Özel Tuzla Kale Anadolu Lisesi
Rehber Öğretmeni
Özlem ÜNALAN

mesaj başlat
merhabalar..kale koleji
merhabalar
size nasıl yardımcı olalım...