23 Nisan Kutlu Olsun….

23 Nisan Kutlu Olsun….

Kale Anaokulu öğrencileri büyük önder Atatürk’ün çocuklara emanet ettiği, dünyada ki tek çocuk bayramı olan 23 Nisan’ı büyük bir coşkuyla kutladı.

Bu özel bayram için çeşitli etkinlikler düzenleyen Kale Anaokulu’nda öğrenciler ellerinde Türk Bayrakları ve söylediği şarkı ve marşlarla büyük coşku yaşadı. Kırmızı beyaz giysileriyle göz kamaştıran minik öğrenciler, hem bizzat etkinlik içinde yer aldı, hem de diğer etkinliklere katılan arkadaşlarını ilgiyle izledi.

Kale Anaokulu’nun uzman eğitimcileri, “çocuk dünyanın en büyük saadetidir” smzünü temel aldıklarını belirterek; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, sevgi ve kardeşlik duygularının yeşermesine olanak tanıyan dünyadaki tek çocuk bayramıdır. Ülkemizde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı 1926 yılından sonra “Çocuk Bayramı” olarak kutlanmaya başlanmıştır. Bu tarihten itibaren kutlanan bu bayram çocuklar için bir bayram, şenliktir. 95 yıllık bayram heyecanını Kale Anaokulları olarak bu yıl da tüm koşullara rağmen ilk günkü heyecan ve özveriyle kutladık. Anadolu’nun içimize işleyen ritimlerini halk oyunlarımız eşliğinde hatırlayabildiği, egemenlik ruhunun asli mirasçıları olan çocuklarımızın bayramını özgürce kutladığımız için çok mutluyuz. Kaleli olmak bir ayrıcalıktır” dedi.


mesaj başlat
merhabalar..kale koleji
merhabalar
size nasıl yardımcı olalım...