Farkındalıklarımız

 

İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Kale okullarında yabancı dil eğitim daima önemli bir etken olmuştur.

Bilgi alma için instagram yayınımızı seyredebilirsiniz

Kişiye özel eğitim modeli kapsamında; eğitimde bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak öğrencilerimizin ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda, teknoloji destekli öğretim yöntem ve teknikleri kullanarak onlara yaratıcı ve özgür düşünce ortamı sunmaktayız.
Çift Dil Eğitim
Okulumuzda öğrencilerimizin sınıf düzeylerine göre bir eğitim planlaması yapılmaktadır. İngilizce ve Almanca eğitimi ders olmanın yanı sıra çocuklar için eğlenceli bir aktivitedir. Sınıf ortamımız Türkçenin yanında İngilizce ve Almancanın da aktif kullanıldığı bir ortamdır. Öğrenciler tüm yeni bilgileri bu sayede yaparak-yaşayarak öğrenmektedir. Temel ilkemiz ” Keşfederken eğlen, eğlenirken öğren. “dir.
Değerler Eğitimi
Toplumsal hayatımızın bir parçası olan değerlerimizi unutmamak ve bu değerlere sahip çıkmak amacıyla okulumuzda öğretmenlerimiz “ayın değeri” olarak bir konu belirlemekte ve öğrencilerle birlikte afişler hazırlamaktadır. Etkinlik kapsamında sadece öğrencilerimiz için değil; velilerimiz için de çeşitli seminerler düzenlenmektedir.
Akademik Başarı
“Başarmanın ön koşulu inanmaktır.” anlayışını benimsediğimiz okulumuzda, asıl amacımız öğrencilerimizin kendi yeteneklerini keşfetmesini sağlamaktır. Verdiğimiz görev ve sorumluluklarda hedef merak eden, araştıran bir nesil yetiştirmektir.
Sportif Eğitim
Okulumuzda; her yaştan öğrencinin sporla tanışması, sporu sevmesi ve bu alanda kendi geliştirmesi için çeşitli spor faaliyetleri düzenlenmektedir. Oluşturulan spor kulüpleri sayesinde öğrencilere teknik bilgi vermenin yanında o alanla ilgili ekstra çalışmalar da yaptırılmaktadır.
Laboratuvarlar
Sınıf ortamında verilen dersler dışında okulumuzda bulunan laboratuvarlarda yapılan çeşitli deney ve gözlemler sayesinde öğrencilerimizin bilime olan ilgisi artmakta ve merak duyguları gelişmektedir.

  • Zengin kulüp çalışmaları ve sosyal etkinlikler
  • Uluslar arası dil eğitim programı uygulamaları
  • Birebir eğitim
  • Elite ilkokul ve akademik ortaokul çalışmaları
  • Hapy Kids Consept (Anaokulu) uygulaması
  • Yaparak-yaşayarak öğrenmeye dayalı eğitim uygulamaları
  • Değerler akademisi
  • Bilim konsepti uygulaması

 

 

 

mesaj başlat
merhabalar..kale koleji
merhabalar
size nasıl yardımcı olalım...