Kişisel Gelişim Ve Kariyer Planlama

Özel Kale Okulları’nda anaokulundan liseye kariyer gelişim planlama çalışmaları, öğrencilerde bir meslek fikrinden mesleki olgunluğa ulaşmalarını, kariyerlerine karar verebilme ve plan yapabilme ön becerileri kazandırmayı amaçlar. Okuldaki ders ve alan seçimi, bir üst okula yönelme gibi çalışmalar yer alır.

Üst okullar hakkında genel bir bilginin oluşması sağlanır.Kişisel kariyer gelişim planlamaları yapabilmeleri sağlanır, kişisel hedef ve vizyon belirleme gibi kariyer gelişimine yönelik ders ve etkinlikler gerçekleştirilir.

Öğrencilerimizin, liseye gitmeden önce o döneme ait ilgi-yetenek ve değerleri, yetkinlikleri ortaya çıkaran, kariyer planlarını doğru bir şekilde yapabilmelerine yardımcı olmaya yarayan mesleki ilgi envanterleri uygulanır. Rehberlik Birimi tarafından öğrencilerin ilgi alanları, eğilimleri, profilleri birebir yorumlanır.

Kale Okulları olarak bireysel kariyer planlamasına önem vermekteyiz.Kariyer planlama sürecine ilk olarak öğrenci kendini keşfederek başlar.Öğrencinin kendi isteklerini, kendi yeteneklerini, kapasitesini, süreklilik sağlayabildiği konuları ve sevdiği işleri doğru şekilde belirleyebilmelidir.

İkinci olarak; meslekleri tanıma sürecinde öğrencilerimize;  çalışma koşulları, çalışma olanakları, mesleğin yetkinlikleri, kariyer olanakları ve mesleğin geleceği gibi konularda bilgiler veriyoruz.Bu süreçte piyasa araştırması yapmak ve velilerimizle irtibatta olmak çok önemli ileriki dönemde iş arama sürecinde bize katkı sağlayacaktır.

Hedef belirlendi, piyasayı ve meslekleri tanımak adına işlemler gerçekleştirildi.Geriye uygun meslek ve bölüm seçmek kalıyor.Bu noktada desteğini esirgemeyen, kariyer yolunda adımları bizimle birlikte atan tüm öğrenci ve velilerimize sonsuz teşekkür ederiz.

mesaj başlat
merhabalar..kale koleji
merhabalar
size nasıl yardımcı olalım...