Kocaeli’nin En Büyük Anaokulu Güven Veriyor!

Kocaeli’nin En Büyük Anaokulu Güven Veriyor!

Kocaeli’nin en büyük anaokulu olan İzmit Kale Anaokulu Müdürü Aylin Üye,  “2-6 yaş arası çocukların hızlı öğrendiği ve kişiliklerinin oluştuğu dönemdir. Evde değil anaokulunda geçiren öğrenciler ciddi anlamda hayatı daha erken öğreniyor” diyerek okul öncesi eğitimin önemini vurguladı.

Kocaeli’nin En Büyük Anaokulu Güven Veriyor!
mask

Kocaeli’nin en büyük anaokulu olan İzmit Kale Anaokulu, Alikahya Fatih Mahallesi Seymen Caddesi No:32 adresinde faaliyetlerine başladı. 4 bin metrekare kapalı ve 900 metre kare açık alanı bulunan 4 katlı İzmit Kale Anaokulu, Kocaeli’de okul öncesi eğitimde öncü oluyor.

KOCAELİ’NİN EN BÜYÜK ANAOKULU

Okul öncesi eğitimin çocukların geleceği için çok önemli olduğunu vurgulayan İzmit Kale Anaokulu Müdürü Aylin Üye, “Okulumuz Kocaeli’nin en büyük anaokuludur. 4 bin metrekare kapalı alanı, 900 metre açık alanı bulunmaktadır. 15 derslik, bir çok amaçlı salon, 200 kişilik yemekhanesi, kütüphane, müzik sınıfı, ekoloji alanı, oyun parkı, satranç sınıfı, tuz odası gibi alanlarımız bulunmaktadır” dedi.

2 İLE 6 YAŞ ARASI EĞİTİM

Haftanın beş günü sabah 07:30’dan akşam 18:00’e kadar 2 ile 6 yaş arasına eğitim veriyoruz. Sınıflarımız çok geniş, bir sınıfta 15 öğrenci alıyoruz. Bizim Kale Anaokulları olarak önceliğimiz çocukların mutlu olmalarıdır. Öğrencilere mutlu ve huzurlu eğitim almaları oluşturmak, ikinci hedefimizdir.

İNGİLİZCE VE ALMANCA EĞİTİM

Eğitim olarak dil konusuna önemle eğiliyoruz. Haftanın beş günü İngilizce öğretmenimiz bizimle birliktedir. Derslerde  Türkçe kesinlikle konuşmuyor, sadece İngilizce konuşuyor. İkinci yabancı dil olarak alanında uzman öğretmenimizle haftanın bir gününde Almanca dersleri veriyoruz. Ayrıca beden eğitimi, jimnastik ve akıl oyunları derslerimiz var.

KOCAELİ’DE BİR İLK TUZ ODASI

Bunun yanında Tuz odamız var. Doğal tuz madenlerinin mikro kliması sağlanan bir ortamda, solunum yoluyla alınan bir terapi yöntemidir. Astım, bronşit, alerjik ve solunum yolu hastalıklarına yönelik tuz odasında 20 dakika vakit geçiriyorlar. Bu Kocaeli’de farklı bir uygulamadır. Nefes darlığı ve astıma çok iyi gelen bu odamızda çocuklar oyun oynarken keyif alıyorlar. Tuz terapisi dolaşım sisteminin temizlenmesine, soluk alış verişinin düzenlemesine kalite bir uyku düzeninin sağlanmasına yardımcı olarak kullanılan doğal bir tedavi yöntemidir.

2-6 YAŞ ARASI KİŞİLİKLERİN OLUŞTUĞU DÖNEMDİR

Biz kaliteli bireyler yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu yüzden her alanında gelişen nesiller olsun istiyoruz. Çoğu insan okul öncesinin farkında değil. 2-6 yaş arası hızlı öğrendiği ve kişiliklerinin oluştuğu dönemdir. Evde değil anaokulunda geçiren öğrenciler ciddi anlamda hayatı daha erken öğreniyor. Arkadaşlık ilişkileri, toplum ilişkileri daha sağlıklı oluyor. Yaşam becerileri noktasında özgüvenli ve ayaklarının üstüne sağlam basıyor. Empati kurabiliyor, paylaşımı öğreniyor. Öz bakın becerileri gibi her alanına yönelik etkinliklerle hem zihinsel hem bedensel gelişimine katkı sağlıyoruz.

İYİ BİR BİREY YETİŞTİRMEK BİZİM AMACIMIZ

Kendi çocuklarımıza nasıl davranılmasını istiyorsak Kale okullarında bunu sağlıyoruz. Bütün öğretmenlerimiz için öğrencilerimiz, kendi çocuklarımızdan farksızdır. Güvenilir bir anaokulu bulmak gerçek zor. İşte Kale Anaokullarının amacı kişiliği güzel olan birey yetiştirmektir. İyi bir birey olsun, empati kurabilsin.

ORGANİK BAHÇE ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Şuanda bizim bir rehber öğretmeniz var. Çocukları gözlem yapıyor. Birlikte resim yapıyorlar. Çocuklarımızın olumlu olarak desteklenmesi gereken yönleri, evde yaşadıkları sorunları varsa okul ve aile iş birliği içerisinde önemli gelişim alabiliyoruz. Diğer taraftan organik bahçemiz için çalışmalar başladık. Şehir hayatı içerisinde organik ürünler yetiştirebilecekleri bir anaokulu düşünün. Çocuklarımız toprağı ve doğayı tanıyacak. Yiyecekler üretecekler.

İletişim bilgileri;

Alikahya Fatih Mahallesi Seymen Caddesi No:32 İzmit

Kayıt için;

0262 319 36 35

0552 366 59 85


mesaj başlat
merhabalar..kale koleji
merhabalar
size nasıl yardımcı olalım...